Evropský úřad pro boj proti podvodům zahájil vyšetřování VW

Volkswagen čelí vyšetřování ze strany Evropského úřadu pro boj proti podvodům. Ten podle agentury DPA zkoumá, zda automobilka skutečně použila evropské peníze na ty účely, na které je získala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návštěvníci autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem si prohlížejí detail kola vozu firmy Volkswagen (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Volkswagen dostal miliardové půjčky od Evropské investiční banky mimo jiné na vývoj motorů šetrných k životnímu prostředí. Volkswagen ale mezitím přiznal, že u milionů svých aut podváděl s emisemi oxidu dusíku a částečně i s emisemi oxidu uhličitého.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejnovější vývoj kolem automobilky VW komentoval motoristický publicista Vladimír Rybecký

Do svých dieselových motorů instaloval software, který autům umožnil projít přísnými emisními testy.

Evropský úřad pro boj proti podvodům, zvaný OLAF, teď začal vyšetřovat, jestli automobilka nepoužila evropské půjčky v přepočtu za víc než 120 miliard korun na jiné účely než na vývoj šetrných motorů.

Šéf Volkswagenu Matthias Müller už dříve prohlásil, že neetické a nezákonné chování ničí důvěryhodnost a firma už něco takového nechce nikdy zažít.

Ťok: Kontroly vozů s podvodným softwarem zřejmě nebudou v Česku povinné

Číst článek

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme