Evropští ministři vnitra o boji proti terorismu

Boj proti terorismu a organizovanému zločinu - to je hlavní téma setkání ministrů vnitra 38 členských zemí Rady Evropy, které dnes začalo ve Varšavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varšava, Královský zámek | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Organizovaný zločin už dávno překročil hranice národních států, a boj proti němu musí proto mít nadnárodní a systematizovaný charakter, uvedl ministr vnitra hostitelské země Ryszard Kalisz.

Mezi státy by měla probíhat výměna kompletních informací. Zatím to tak úplně není. Některé země si vyhrazují právo na selekci informací, které poskytují jiným státům, a to bychom měli změnit, uvedl polský ministr vnitra. "Členské státy Rady Evropy mají mezi sebou uzavřeno množství bilaterálních dohod o boji proti organizovanému zločinu, ale není v tom žádný systém," říká Ryszard Kalisz.

Podle jeho názoru by se ministři na varšavském summitu měli dohodnout na sladění právních nástrojů v boji proti terorismu a obchodu s lidmi i narkotiky.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme