Evropští podnikatelé volají po zlepšení podmínek na jednotném trhu Unie

Jsme tady a musí se s námi počítat - to vzkázali evropští podnikatelé politikům Evropské unie. Více než 770 podnikatelů z členských zemí Unie i mimo ni zasedlo do poslaneckých lavic Evropského parlamentu v Bruselu, aby debatovali o tom, co ztěžuje jejich činnost a jaké kroky pro zlepšení situace by od Evropské komise a dalších institucí očekávali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament v Bruselu | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Podnikatelé v Evropském parlamentu nejen diskutovali o tom, jestli v Evropské unii opravdu existuje svobodný pohyb zboží, služeb a pracovních sil, ale také hlasovali. Drtivá většina z nich je pro to, aby Evropská komise pomáhala malým a středním podnikům vstupovat na nové trhy.

Podpořili také vytvoření společné evropské politiky migrace, kterou by měly reprezentovat takzvané modré karty - pracovní povolení pro občany třetích států, které by jim umožňovalo cestovat za prací v rámci celé Unie. Podnikatelé se shodli také například na tom, že jejich činnost značně omezuje neexistence jednotného Evropského patentu, který by byl uznávaný ve všech státech Unie.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme