Švýcarsko 0:2 Česko

Evropští poslanci chtějí trestat i zahraniční piráty silnic

Řidiči, páchající přestupky v zahraničí, by už v rámci Evropské unie neměli unikat trestu. První krok k přijetí příslušné legislativy učinil Evropský parlament. Poslanci schválili návrh směrnice, která řidiči-cizinci umožní dát za identický přestupek stejnou pokutu jako domácímu pachateli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poplatky za auto

Poplatky za auto | Foto: Ondřej Jánoška

V současnosti neexistuje žádný systém, který by vymáhání takových postihů umožňoval. Evropský parlament ale v této věci nemá poslední slovo - ke shodě musejí dospět také členské státy Unie. Jejich představitelé návrh v principu podporují. Liší se ale v konkrétních podmínkách trestání cizinců.

Podle normy by si například měly státy předávat informace o provozovatelích vozidel. V některých státech je však za přestupek postižitelný jen řidič auta. Týká se to i Česka. Právě Praha by během svého předsednictví Unie měla hledat kompromis přijatelný pro všechny.

Přečtěte si také:
Řidičské průkazy Němců získané v Česku nemusejí u našich sousedů automaticky platit
V EU nepanuje shoda o přeshraničním postihování dopravních přestupků
Evropští řidiči zřejmě neuniknou pokutám za přestupky spáchané v cizině
Pirátům silnic zvoní v Evropě hrana
Evropa chystá bič na nezodpovědné řidiče

Ondřej Houska, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme