Evropu sužují vražedná vedra

Nebývalá horka, která sužují celý Apeninský poloostrov, si vyžádala další oběti. V severní a střední Itálii, kde teploty stoupají až k 40 stupňům Celsia, zemřelo následkem vedra a dusna nejméně 16 lidí. Francie kvůli horkému počasí vyhlásila už třetí stupeň ohrožení pro více než třetinu země

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyschlé koryto Pádu | Zdroj: ČTK

V Itálii může být obětí ještě mnohem víc, především mezi starými lidmi, kteří žijí osamoceně. Na tísňovou linku 118 stále volají lidé, kteří mají dýchací a srdeční potíže. Meteorologové slibují, že od zítřka by se mělo ochlazovat a také pršet. To ale zřejmě nepomůže zemědělcům zachránit úrodu. Začátkem července má přijít další vlna veder.

V Boloni včera stávkovali dělníci v Ducati Moto. V továrně bylo totiž nesnesitelné horko, a klimatizaci měli pouze úředníci v kancelářích.

Francouzská vláda vyhlásila kvůli vedrům už třetí stupeň ohrožení pro více než třetinu země a vyčlenila 180 milionů eur na zdravotní zajištění ohrožených osob. Ve Francii nikdo nezapomněl na rok 2003, kdy v důsledku veder zemřelo na 15.000 lidí.

Předseda francouzského Svazu lékařů záchranných služeb hodnotí kriticky zejména situaci v mnoha nemocnicích. V nemocničních pokojích bylo na některých místech naměřeno až 37 stupňů Celsia. Dosud jsou z Francie hlášeny tři oběti na lidských životech.

Jan Šmíd, Marika Táborská, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme