Evropu trápily silné bouřky. Na Slovensku blesk zabil člověka

Značnou část Evropy trápí po skončené vlně veder silné bouřky. Vichry o rychlosti až 100 kilometrů za hodinu na mnoha místech porážely stromy a komplikovaly dopravu. V Nizozemsku kvůli tomu zemřel jeden člověk. Postižená je i Belgie, ve Francii pak silné lijáky způsobily místní povodně. Bouřky a krupobití zasáhly i sousední Slovensko. Úder blesku na východě země nepřežila jedna žena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Amsterdamu zničily popadané stromy zaparkované automobily | Zdroj: Reuters

Blesk udeřil do věřících, kteří se sešli na církevní slavnost před kostelem ve vesnici Kluknava na Spiši.

„Na místě bylo sedm zraněných, záchranáři konstatovali, že jedna osoba je mrtvá. Další tři lidé jsou těžce zranění,“ upřesnil pro televizi Joj bilanci a stav zraněných mluvčí slovenské záchranné služby Boris Chmel.

Jeden chlapec měl údajně popáleniny až na 60 procentech těla. Záchranáři zraněné nejdřív ošetřili přímo v kostele a pak je rozvezli do okolních nemocnic.

Blesk zabil tento týden na slovenských horách i českou turistku. Třiačtyřicetiletou ženu zasáhl na vrcholu Velkého Rozsutce v pohoří Malá Fatra.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme