Evžen Tošenovský v čele vlivného evropského výboru

Europoslanec za ODS Evžen Tošenovský byl ve čtvrtek zvolen místopředsedou vlivného Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku. Rádiu Česko to potvrdil Marek Hannibal z tiskového oddělení poslaneckého klubu Evropské lidové strany. Žádný jiný český europoslanec do vedení některého z evropských výborů zvolen nebyl. V minulém volebním období byl nejvýše postaveným Čechem v parlamentu poslanec za ODS Miroslav Ouzký. Ten začal jako místopředseda EP a od roku 2007 šéfoval vlivnému výboru pro životní prostředí (ENVI).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evžen Tošenovský | Foto: Tomáš Adamec

"Je to velice vlivný výbor, protože se zabývá energií, energetikou, průmyslem, vědou a výzkumem. Takže ty velké otázky, které se budou odehrávat v Evropském parlamentu, se budou odehrávat i v tomto výboru," řekl Rádiu Česko Hanibal.

Na otázku, jestli hrál roli při volbě například postup českého předsednictví Evropské unii při takzvaná plynové krizi, Hannibal odpověděl: "Já bych neřekl. V tomto případě jde spíše o to, jakým způsobem se dohodnou poslanecké frakce v rámci Evropského parlamentu."

Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme