Exkancléř Schröder kritizoval postup Západu vůči Rusku

Vážné chyby při řešení kavkazského konfliktu a "zacházení" s Ruskem vyčítá Západu bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. Politik známý úzkými vazbami na Vladimira Putina si myslí, že se Rusko právem cítí být v obklíčení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder

Gerhard Schröder | Foto: Jiří Hošek

Závažné chyby Západu čítají podle někdejšího šéfa spolkové vlády taky umístění amerického systému protiraketové obrany v Polsku a uznání nezávislosti Kosova. "Na Rusko musí taková politika působit jako obkličování," kritizoval Schröder, podle něhož byl překročením symbolické "červené linie" gruzínský útok na Jižní Osetii před třemi týdny.

"Nacházíme se ve spirále konfrontace, ze které musíme okamžitě vystoupit," varoval sociálně demokratický politik. Evropskou unii pak vyzval k dialogu s Moskvou s tím, že "právě v krizových situacích spolu státy musejí mluvit."

Podle Schrödera rovněž přijetí Gruzie a Ukrajiny do řad Severoatlantické aliance není na pořadu dne. "Považuji za vyloučené, že by se členství teď podařilo dojednat," prohlásil na toto téma exkancléř.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme