Exkancléř Schröder zúročuje své působení v politice

Gerhard Schröder je i měsíc po svém odchodu z vrcholné politiky, předmětem zájmu tisku, bývalých kolegů-politiků i veřejnosti. Důvod: německý exkancléř způsobem dosud ve Spolkové republice Německo nevídaným zúročuje své roky ve vrcholné politice k osobnímu užitku. V krátké době získal už třetí výnosné místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder | Foto: AFP

Schröder je terčem kritiky nejen z řad opozice, ale stále více i rodné sociální demokracie. Jeho postup se považuje za neetický. Dosud žádný německý politik, natož bývalý kancléř něco podobného neudělal. Schröderovy poradenské služby nejnověji nabízí prestižní agentura Harry Walker.

Jeho odměna je stejně jako u amerických exprezidentů Clintona či Cartera čtvrt milionu dolarů. Bývalý německý kancléř se už dříve stal poradcem švýcarského vydavatelství Ringier a zejména členem dozorčí rady Německo-ruského konsorcia na výstavbu Baltského plynovodu, který sám prosadil za zády Polska a Pobaltí.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme