Exkluzivně: Výsledek řeckých voleb neovlivní řešení krize eurozóny, prohlásil Klaus

V exkluzivním rozhovoru pro Radiožurnál prezident Václav Klaus prohlásil, že výsledek řeckých voleb neovlivní řešení krize eurozóny. Řecký dluh podle něj po dnešku rozhodně ani nezmizí, ani se nesníží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus zanedlouho oslaví 70. narozeniny | Foto: Tomáš Novák

„Představa o tom, že zvítězí takzvaně proevropští Řekové, že to bude řešení, to je naprostý omyl, protože Řecku ten nikdy nesplatitelný dluh stejně nadále zůstane a jenom se to bude prodlužovat,“ řekl Radiožurnálu prezident Václav Klaus.

„Řecko by naopak potřebovalo jasné řešení. Já vždycky říkám, že Řekové nezpůsobili krizi, Řekové jsou obětí eurozóny. Když byli sešněrováni v nemilosrdné kazajce eura, tak se ten jejich problémy vyvalil, ale chyba byla přijmout Řeky do eurozóny a teď už se následné věci, které žádné dobré řešení nemají a nikdy mít nemohou,“ dodal.

Řekové mají strach, že dnešní volby povedou zemi k odchodu z eurozóny

Číst článek

Řekové jdou dnes k osudovým volbám. Už podruhé během šesti týdnů. Vláda, která z voleb vzejde, povede zemi buď k dalším úsporám, nebo ven z eurozóny. Většina Řeků si přeje i nadále zůstat mezi zeměmi, které platí eurem, zároveň ale odmítají tvrdé úspory. Ty po nich požadují evropské instituce.

Na výsledky řeckých voleb s napětím čeká zbytek Evropské unie

Číst článek

Jana Zemanová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme