Exmanželka belgického vraha Marca Dutrouxe vyjde na svobodu

Belgie pustí na svobodu exmanželku obávaného sériového vraha Marca Dutrouxe. Ve vězení měla podle rozsudku strávit třicet let. Z žaláře ale vyjde po uplynutí poloviny trestu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S mikrofonem na točenou v Bruselu | Foto: Ivana Veselková, Zuzana Rejchová

Michele Martinová byla spolupachatelkou vražd čtyř dívek a zneužívání dalších dvou. O činech svého muže věděla a pomáhala mu s trýzněním unesených dívek. Zpráva o propuštění Martinové z vězení pobouřila příbuzné obětí.

Prokurátor se proti rozhodnutí soudu pověřenému dohledem nad výkonem trestu Martinové neodvolal. Znamená to, že do několika týdnů opustí tato vražedkyně celu a vyjde na svobodu. Nesmí ale pobývat nikde v Belgii, kde její muž Marc Dutroux unášel, zadržoval, nebo vraždil své oběti.

Podle ministra spravedlnosti Stefaana De Clercka půjde odsouzená Martinová do kláštera ve Francii a bude muset respektovat přísné podmínky propuštění.

Zpráva citelně zasáhla příbuzné zabitých dívek i dvou obětí, které řádění Dutrouxe a Martinové přežily. Otec jedné ze zavražděných si stěžoval i na špatnou ochranu obětí trestných činů. Soud je o záměru propustit vražedkyni Martinovou neinformoval. Dozvěděli se o něm z novin a z televize.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme