Exmanželka vraha Dutrouxe míří na svobodu. Ve vězení strávila 16 let

Michelle Martinová, která byla odsouzena na 30 let do vězení za podíl na vraždách čtyř mladých dívek, se má po skoro 19 letech trestu opět začlenit do společnosti. Exmanželka a spolupachatelka známého vraha Marca Dutrouxe má začít nový život v belgickém městečku Floreffe. Místním se to ale vůbec nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgické město a klášter Floreffe | Foto: zdroj: Flickr.com, CC BY-NC-ND 2.0, Myben.be

Michelle Martinová se podílela na mučení a vraždách čtyř mladých dívek, které v 90. letech unesl, týral a zabil Marc Dutroux – ten je ve vězení na doživotí.

Martinová sice přímo nevraždila, ale věděla o tom, že její manžel unesené dívky vězní. Dvě z nich dokonce nechala v úkrytu umřít hladem a pak jejich těla zakopala na zahradě.

Soud ji poslal do vězení na 30 let. Před třemi lety ale byla – po odpykání 16 let – podmínečně propuštěna. Dosud musela žít v uzavřeném klášteře sester Klarisek. Teď soud rozhodl, že může klášter opustit, pokud nad ní někdo převezme dohled.

Místní mezi sebe Martinovou nechtějí

Po 16 letech za mřížemi se však nemá kam vrátit. Její děti už jsou velké a domy, ve kterých s manželem bydlela, jsou zbourané.

Musel se proto najít někdo, kdo Martinovou přijme. Uvolil se k tomu bývalý předseda okresního soudu ve městě Namur Christian Panier. Na jeho farmě u městečka Floreffe už je dokonce poštovní schránka se jménem Michelle Martinové.

Žena bude nadále pod dohledem policie, protože je propuštěná jen podmínečně. Bude moci vycházet z domu, ale bude muset dodržovat mnoho omezení – například nesmí být v kontaktu s mladistvými.

Lidé ve městě Floreffe se na novou obyvatelku dívají s nedůvěrou. Začali už sepisovat petice proti tomu, aby tam bydlela. Zřejmě tomu ale už nezabrání.

Bývalý soudce a budoucí domácí Michelle Martinové Christian Panier televizi RTL-TVi řekl, že takovému vzedmutí hněvu nerozumí.

„To je úplně mimo moje chápání, nerozumím tomu. Tady není vůbec o čem diskutovat. Přijala se veškerá opatření. Paní Martinová vyšla z vězení legálně. Důsledně také dodržuje zásady svého podmínečného propuštění,“ prohlásil.

Pavel Novák, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme