Experti zkoumají, zda fragment z ostrova Réunion pochází z letu MH370

Francouzští letečtí odborníci prozkoumají úlomek letadla nalezený na ostrově Réunion v Indickém oceánu. Jejich úkolem bude potvrdit, jestli kousek křídla patří Boeingu 777 malajsijských aerolinií, který se ztratil z radarů před více než rokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Totožnost úlomku letounu zkoumají experti v laboratořích v Toulouse na jihu Francie

Totožnost úlomku letounu zkoumají experti v laboratořích v Toulouse na jihu Francie | Zdroj: Reuters

Všichni s napětím čekají, zda francouzští a malajsijští odborníci, kteří se sjeli do Toulouse, potvrdí, že jde o kousek ztraceného boeingu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Experti v Toulousse budou zkoumat i stav korýšů na úlomku letadla, informuje zpravodaj Českého rozhlasu ve Francii Jan Šmíd

Laboratoř v Toulousse se speciálním vybavením se specializuje na vyšetřování leteckých katastrof, disponuje špičkovým vybavením a spadá pod ministerstvo obrany.

V první řadě se tamní odborníci pokusí zjistit, zda fragment patří k pohřešovanému stroji. Jejich snahou je také nalézt jakékoli stopy, které by osvětlily příčiny nehody.

Náměstek malajsijského ministra dopravy dnes oznámil, že vyplavený úlomek křídla z letadla Boeing 777.

Malajsijský premiér i jeho ministr dopravy už dříve řekli, že fragment velmi pravděpodobně patří právě onomu ztracenému stroji z letu MH370.

Boeing letecké společnosti Malaysia Airlines zmizel z radarů loni 8. března krátce po startu z Kuala Lumpuru. Cestující pocházeli ze 14 států, nejvíc bylo Číňanů (153) a Malajsijců (50).

„Je ještě brzy na závěry, ale samozřejmě to teď považujeme za hlavní vodítko a snažíme se zjistit, co přesně se našlo,“ je v postoji zdrženlivější australský vicepremiér.

Právě on vedl mnohaměsíční pátrání po stroji.

Ostrov Réunion je sice dost daleko od oblasti, kterou po zmizení letounu prohledávaly pátrací týmy, ale podle Warrena Trusse místo nálezu odpovídá předpokladům o směru letu.

Malajsie vyslala experty na Réunion. Oceán tam vyplavil část křídla letadla

Číst článek

Na francouzském ostrově Réunion se našly trosky letadla. Může jít o zmizelý malajsijský boeing | Foto: Reuters

Francouzští policisté po nálezu ještě prohledali Réunion s pomocí vrtulníku, žádné další trosky se jim ale zatím nepodařilo najít.

Úlomek letadla na Réunionu zřejmě pochází z letu MH370 | Foto: ČTK

Jan Šmíd, Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme