Planý poplach. Letiště i centrální banka v srílanské metropoli Kolombu byly dočasně uzavřeny

Letiště v srílanské metropoli Kolombu ve čtvrtek z bezpečnostních důvodů dočasně přerušilo provoz a přechodně byla uzavřena i silnice vedoucí k letištnímu areálu. Informovala o tom s odvoláním na policii agentura Reuters, podle níž se jednalo o planý poplach. Srí Lanku v neděli postihly teroristické útoky, které nepřežilo 359 lidí.

Aktualizováno Kolombo (Aktualizováno: 13:25 25. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srílanská policie stále pátrá po pachatelích víkendových výbuchů. | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Podle agentury Reuters byly čtvrteční bezpečnostní problémy i v blízkosti srílanské centrální banky. Zaměstnanci dostali pokyn nevycházet z budovy kvůli varování před explozí v její blízkosti.

Nařízení již bylo odvoláno a zaměstnanci mohou nyní opět normálně budovu opouštět.

Jednoho ze sebevražedných útočníků na Srí Lance policie zatkla už v minulosti. Vyšetřování pokračuje

Číst článek

Okolí silnice vedoucí k mezinárodnímu letišti prohledávali policisté poté, co bylo na přilehlém parkovišti zaregistrováno podezřelé vozidlo. Nakonec se ale ukázalo, že šlo o planý poplach, a silnice byla k letišti znovu otevřena.

Nervózní atmosféra

K nervózní atmosféře v zemi po víkendových útocích přispěla také čtvrteční dosud nevysvětlená exploze východně od metropole Kolomba, která si nevyžádala žádné oběti.

Podle policie se nejednalo o kontrolovaný výbuch jako v několika dalších případech z posledních dnů, uvedla agentura Reuters. Úřady incident vyšetřují.

K víkendovým atentátům se v úterý přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Mířily na turisty a křesťany. Představitelé srílanských křesťanů dnes oznámili, že katolické kostely zůstanou až do odvolání uzavřeny.

Při nedělních útocích na kostely a luxusní hotely zemřelo na Srí Lance 359 lidí. 500 jich utrpělo zranění. Policie identifikovala 8 z 9 sebevražedných atentátníků. Dál ale hledá spojitost útočníků se zahraničními teroristickými organizacemi a pátrá po spolupachatelích.

ČTK, kah, anj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme