EXPO 2005 dnes patří České republice

Česká republika se dnes představuje na Světové výstavě EXPO v Japonsku. Na výstavišti v rámci českého národního dne vystupují naši hudebníci, kteří se v zemi vycházejícího slunce těší velké popularitě. Účastní se například dětský sbor z Liberce Severáček, zní folklórní, jazzová i klasická hudba. Tu hraje Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. Návštěvníky oslovuje také divadlo Continuo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český pavilon na Světové výstavě EXPO 2005 | Foto: EXPO 2005

Český pavilon Zahrady fantazie a hudby navštívilo od zahájení EXPA 25. března přes půl milionu návštěvníků. Do expozice zavítá v průměru každý 12. návštěvník. Prezentace je pojata jako relaxační prostor s optickými objekty a zvuky.

Premiér Jiří Paroubek, který zdůraznil svou přítomností dnešní český národní den na světové výstavě Expo 2005, odjede už zítra, tedy o den dříve, do Číny. Důvodem posunu je schůzka s čínským prezidentem Chu Ťin-tchaem, kterou na poslední chvíli vyjednala naše diplomacie. Paroubek s ním chce otevřít i otázku lidských práv v Číně.

Klára Stejskalová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme