EXPO 2005 dnes patří České republice

Česká republika se dnes představuje na Světové výstavě EXPO v Japonsku. Na výstavišti v rámci českého národního dne vystupují naši hudebníci, kteří se v zemi vycházejícího slunce těší velké popularitě. Účastní se například dětský sbor z Liberce Severáček, zní folklórní, jazzová i klasická hudba. Tu hraje Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. Návštěvníky oslovuje také divadlo Continuo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český pavilon na Světové výstavě EXPO 2005 | Foto: EXPO 2005

Český pavilon Zahrady fantazie a hudby navštívilo od zahájení EXPA 25. března přes půl milionu návštěvníků. Do expozice zavítá v průměru každý 12. návštěvník. Prezentace je pojata jako relaxační prostor s optickými objekty a zvuky.

Premiér Jiří Paroubek, který zdůraznil svou přítomností dnešní český národní den na světové výstavě Expo 2005, odjede už zítra, tedy o den dříve, do Číny. Důvodem posunu je schůzka s čínským prezidentem Chu Ťin-tchaem, kterou na poslední chvíli vyjednala naše diplomacie. Paroubek s ním chce otevřít i otázku lidských práv v Číně.

Klára Stejskalová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme