Švýcarská řeka v barvě toxického odpadu. ‚Blíží se kolaps ekosystému,‘ varovali tím protestující

Bojovníci za ochranu klimatu obarvili švýcarskou řeku Limmat na zeleno. Chtěli tak upozornit na „blížící se kolaps ekosystému“.

Curych Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové hnutí Extinction Rebelion obarvili v Curychu řeknu Limmat na zeleno.

Členové hnutí Extinction Rebelion obarvili v Curychu řeknu Limmat na zeleno. | Foto: Stadtpolizei Zuerich | Zdroj: Reuters

K obarvení řeky se na svém facebookovém profilu přihlásilo klimatické hnutí Extinction Rebelion (Rebelie proti vyhynutí). Fotografie hnutí zveřejnilo i na dalších sociálních sítích.

Členové hnutí podle svých slov k obarvení řeky použili neškodné barvivo. Server The Local píše, že šlo o fluorescein. Barvivo se používá například v medicíně, vodu pomocí něj obarvovali ale také nad mořem sestřelení piloti při druhé světové válce.

Několik lidí také do řeky skočilo a mrtvolně se nechalo unášet proudem vody.

„Chceme přitáhnout pozornost lidí k blížícímu se kolapsu ekosystému,“ uvedlo hnutí ve svém prohlášení. Zelená řeka má podle něj symbolizovat toxické prostředí současného světa.

Klimatické hnutí Extinction Rebellion si dává za cíl co nejvíce zmírnit dopad klimatických změn na život na Zemi. Jeho členové pravidelně demonstrují zejména ve velkých západních městech. Hnutí uvádí, že je striktně nenásilné.

V příštích dnech plánuje švýcarská odnož mezinárodní skupiny několik obdobných akcí. 

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme