S Čechy sdílím temný humor. Nápady na vtipy o Unii mi nedocházejí, říká autor vtipů ze stránky DG MEME

Mezi evropskými politiky a zaměstnanci unijních institucí zná projekt DG MEME asi každý. Generální ředitelství pro vtipy o sedmadvacítce si pomocí memů utahuje z představitelů institucí i členských států. Autor projektu – Ital Fabio Mauri – byl přitom dlouho inkognito. „Měl jsem pocit, že eurokrati nebudou úplně rádi, že si z nich někdo dělá srandu. A měl jsem naprostou pravdu,“ říká v podcastu Bruselské chlebíčky.

BRUSELSKÉ CHLEBÍČKY Brusel Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak dělat satiru o EU?

Jak dělat satiru o EU? | Zdroj: Český rozhlas

Dnes už ho prý unijní představitelé tolerují. Na Twitteru sleduje projekt DG MEME přes 90 tisíc lidí, mezi nimi je podle Mauriho nejvíce lidí právě z Česka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý díl podcastu Bruselské chlebíčky

Inspirace ani po pěti letech autorovi nedochází. „Když mám horší den, můžu vždycky otevřít jakoukoli webovou stránku extrémní pravice a tam najdu inspiraci pokaždé. Ten obsah, který vytvářejí, je jako číst něco ze 17. století. A tihle lidé tomu stále věří. Pro mě to je depresivní, ale zároveň hodně zábavné,“ říká Fabio Mauri.

Legraci si ale Mauri dělá i z mainstreamových politiků. V Česku si oblíbil premiéra Petra Fialu i prezidenta Petra Pavla. Zdůrazňuje ale, že jeho cílem není jen si z politiků utahovat.

„Snažím se dělat infotainment, tedy prezentovat určité zprávy vtipným či roztomilým způsobem. Lidé jsou pak více zvědaví zjistit, co se vlastně děje,“ přibližuje Mauri s tím, že nápady mu rozhodně nedocházejí.

„Českou republiku miluju od chvíle, kdy jsem ji poprvé navštívil v roce 2008 se svými přáteli z Erasmu. Mám českou přítelkyni. A myslím, že můj temný humor se potkává s humorem Čechů,“ dodává Mauri.

Poslechněte si celý díl Bruselských chlebíčků, audio je nahoře v článku.

She's everything. He is just Ken't. twitter.com/cool_adeline/s…

12:49 – 08. 04. 2023

15 157

Zdeňka Trachtová, agf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme