Facebook kvůli dezinformacím o covidu zablokoval Madurovi profil. Vadí mu tymiánový výtažek jako lék

Sociální síť Facebook zablokovala stránku venezuelského prezidenta Nicoláse Madura, protože prý opakovaně porušovala pravidla platformy o dezinformacích kolem covidu-19. Autoritářský lídr latinskoamerické země nebude moci svůj profil ovládat 30 dní, informovala v sobotu zpravodajská společnost BBC.

Caracas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sociální síť Facebook zablokovala stránku venezuelského prezidenta Nicoláse Madura (na snímku), protože prý opakovaně porušovala pravidla platformy o dezinformacích kolem covidu-19 | Foto: Miraflores Palace | Zdroj: Reuters

K intervenci přispělo lednové video, ve kterém Maduro propagoval tymiánový výtažek jakožto lék proti nemoci z koronaviru, uvedla BBC.

Nebylo to poprvé, co šířil nepodložené tvrzení o léčbě covidu-19, síť Twitter kvůli tomu odstranila jeden z jeho příspěvků už loni na jaře.

Facebook ve sporu s Austrálií uspěl, proto odblokuje zpravodajství. Vláda udělá změny v chystaném zákoně

Číst článek

„Smazali jsme video umístěné na stránku prezidenta Nicoláse Madura za porušení našich pravidel proti dezinformacím o covidu-19, které by pravděpodobně lidi vystavily riziku újmy,“ uvedl ke svému zásahu Facebook.

„Řídíme se závěry WHO (Světové zdravotnické organizace), podle níž momentálně neexistuje lék na vyléčení infekce. Vzhledem k opakovanému porušování našich pravidel zároveň (Madurovu) stránku zamykáme na 30 dní, během nichž bude pouze ke čtení,“ pokračuje prohlášení.

Facebook a Twitter za dobu pandemie kvůli nepodloženým tvrzením o covidu-19 zakročily i proti aktivitě jiných státníků.

První jmenovaná platforma například loni smazala video brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, v němž jako spolehlivý lék vykresloval antimalarikum hydroxychlorochin.

Bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi zase neprošly příspěvky o údajné imunitě dětí vůči koronaviru a o tom, že covid-19 je „ve většině populací mnohem méně smrtící“ než chřipka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme