Přelomový rozsudek. Facebook musí zpřístupnit profil mrtvé jejím rodičům, rozhodl soud

Facebook musí zpřístupnit profil zemřelé dívky jejím rodičům. Rozhodl o tom německý nejvyšší soud. Dívka v roce 2012 v Berlíně nepřežila pád pod projíždějící soupravu metra. Rodiče se od té doby se sociální sítí soudili.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook. Ilustrační foto. | Zdroj: Pixabay

Matka nezletilé dívky sice měla heslo k jejímu účtu. Facebook ale profil po smrti uživatelky tak jako v jiných případech zmrazil a tím znepřístupnil.

Jourová: Budu chtít po státech EU, aby ukázaly, jak regulují politické kampaně na sociálních sítích

Číst článek

Rodiče doteď neví, jestli jejich dcera skočila pod vlak úmyslně, nebo to byla nehoda. Ze zpráv na jejím profilu chtějí zjistit, jestli dívku někdo nešikanoval.

Rozsudek bude mít zásadní vliv i na jiné případy. „Dnešní rozhodnutí ovlivní i jiné sociální sítě jako Instagram a další. Takže verdikt bude mít velmi dalekosáhlé důsledky,“ řekla serveru Welt mluvčí německého nejvyššího soudu Dietlind Weilandová.

Sociální síť se hájila tím, že účet nemůže otevřít proto, že i přátelé uživatelky údajně spoléhali na to, že konverzace zůstane soukromá.

To ale soud odmítl. Odesílatel zprávy prý sice může spoléhat na to, že se data dostanou na daný účet, ovšem už nemá jistotu, kdo je zobrazí.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme