Fagan chystá žalobu proti Temelínu

Americký právník Ed Fagan opět protestuje proti Temelínu. Na tiskové konferenci po setkání představitelů Platformy proti atomovému nebezpečí spolkových zemí Horní Rakousko a Salzburg ve Vídni prohlásil, že chce podat žalobu proti společnosti ČEZ, americké firmě Westinghouse a finančnímu ústavu Export-Import Bank kvůli údajnému zneužívání úvěru z USA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Temelín

Organizátoři setkání uvedli hned několik důvodů k jeho svolání. Chtěli tak reagovat na dnešní mezinárodní konferenci ve Vídni, na níž je prezentována zpráva o bezpečnosti Temelína, a také na uvádění druhého bloku elektrárny do zkušebního provozu. Tento krok považují za nezodpovědný, neboť podle slov představitelky platformy Matyldy Hallové jsou nadále ignorovány jejich požadavky na zvýšení bezpečnosti elektrárny, zejména s ohledem na možné sabotáže a teroristické útoky.

Americký advokát Ed Fagan předložil novinářům část získaných dokumentů americké banky, na jejichž základě byl udělen úvěr na dostavbu Temelína. Za čtrnáct dnů chce ve Vídni prezentovat celkovou dokumentaci a svůj plán podat ve věci elektrárny žalobu.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme