Trumpovy anticeny 'Fake News' dostaly CNN i New York Times. Za největší hoax označil spolupráci s Rusy

Americký prezident Donald Trump vyhlásil takzvané Fake News Awards. Anticeny udělil médiím i konkrétním novinářům, které považuje za nejvíc předpojatá vůči jeho osobě. Negativně oceněná média naopak tvrdí, že falešné zprávy šířil v minulosti hlavně americký prezident. Která média se dostala do jeho výběru?

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump a titulky článků, které zmínil v seznamu udělených anticen.

Donald Trump a titulky článků, které zmínil v seznamu udělených anticen. | Foto: Reuters | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

Vítězem vyhlásil Donald Trump deník New York Times, který mu na oplátku připomíná, že o precizním reportování káže ten, kdo bez důkazů zpochybňoval americké občanství bývalého prezidenta Baracka Obamy.

Trumpovy anticeny

1. New York Times a sloupkař Paul Krugman
2. ABC News a reportér Brian Ross
3. CNN
4. Time
5. Washington Post
6. CNN
7. CNN
8. Newsweek
9. CNN
10. New York Times
11. největší hoax: údajná spolupráce s Rusy

Nejčastěji se na Trumpově seznamu objevuje televize CNN, její přední reportér Jim Acosta reagoval pro server Politico slovy, že králem fake news je tu právě Trump.

Trump ve středu na twitter napsal, že seznam „výherců“ anticen je k nalezení na stránkách Republikánského národního výboru. Na stránce se objevil výpis deseti článků z různých amerických médií od ABC News, Time či Washington Post po již zmiňované CNN a New York Times.

V dalším tweetu prezident uvedl, že stále existuje mnoho médií a reportérů, které respektuje. Šéf Bílého domu za největší smyšlenku roku označil údajnou spolupráci s Rusy během své kampaně a vyzdvihl také deset svých prezidentských úspěchů.

Přirovnání ke Stalinovi

Za agresivní rétoriku vůči médiím Trumpa tvrdě kritizoval i republikánský senátor Jeff Flake. Prezidenta dokonce přirovnal ke Stalinovi, který podle Flakea používal pro své nepřátele stejná označení jako teď Trump.

Trump o myšlence vyhodnotit média podle jejich lživosti psal na twitteru již loni, letos v lednu pak oznámil, že udělení cen bude 8. ledna. Den před ohlášenou událostí akci odložil na tuto středu. Odklad tehdy zdůvodnil mimořádným zájmem.

Jan Kaliba, Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme