Favority primárek v New Hampshiru jsou Obama a McCain

Klíčové primárky, které mohou rozhodnout o dalších nadějích kandidátů na stranické nominace do prezidentských voleb, běží už naplno v New Hampshire. První řádné primárky podle zpráv z menších míst, kde už řada lidé před cestou do práce odvolila, zatím mezi demokraty vede 47letý Barack Obama a mezi republikány John McCain.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demokrat Barack Obama - vítěz nominačních voleb v Iowě | Zdroj: ČTK

Naopak se nedaří senátorce Hillary Clintonové, která už před týdnem nezvítězila ve výběru na stranických schůzích v Iowě. Reklamní televizní spoty kandidátů na stranickou nominaci do amerických prezidentských voleb se v New Hampshire vysílají i po otevření volebních místnostech.

Kandidáti včetně demokratky Hillary Clintonové a republikána Mika Huckabeeho od brzkého rána objíždějí své příznivce ve volebních místech. Zejména senátorka Clintonová byla na pokraji slz, když podle posledních průzkumů zjistila, že 4 roky vedená kampaň bere za své, nástupem méně zkušeného Obamy.

Členové volebních štábů už připravují scénáře na další důležité střety v klíčových státech, zejména během takzvaného superúterý na začátku února, kdy jsou primárky ve více než 20 amerických státech.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme