FBI postřelila ozbrojeného muže před sídlem CIA. Několik hodin se ho snažili přesvědčit, aby se vzdal

Přinejmenším jeden agent amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) střílel a zasáhl ozbrojenou osobu před sídlem americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) v Langley ve Virginii, oznámily v úterý tiskové agentury.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté střeží okolí sídla CIA po střelbě | Foto: NBC News | Zdroj: Reuters

Podezřelý utrpěl střelné zranění poté, co vystoupil ze svého auta se zbraní v ruce okolo šesté hodiny večerní místního času (o středoevropské půlnoci), uvedla FBI v komuniké. Dosud neidentifikovaný podezřelý byl zadržen a převezen do nemocnice. Zatím se neví, v jakém je stavu, dodala FBI s tím, že incident vyšetřuje.

Bývalý agent CIA byl odsouzen za špionáž k 19 rokům vězení, podle soudu předával tajné informace Číně

Číst článek

Střelba podle agentury AFP následovala po několikahodinovém marném vyjednávání, při kterém se ostraha sídla CIA snažila podezřelou osobu přesvědčit, aby se vzdala. Ta místo toho vystoupila z auta se zbraní v ruce, nedokázala však překonat ani první přístupovou bránu.

Mluvčí CIA uvedl, že agentura byla informována o situaci a její sídlo bylo zajištěno.

AFP poznamenala, že bezpečnost sídla CIA poblíž rušné silnice byla v posledních letech posílena. Připomněla případ z roku 1993, kdy Pákistánec Mir Ajmal Kansi v návalu rozhořčení nad blízkovýchodní politikou USA zastřelil u sídla CIA dva její agenty a další tři zranil střelbou z útočné pušky AK-47.

Uprchl do Pákistánu, kde byl po čtyřech letech dopaden. Byl vydán do USA, kde byl odsouzen k trestu smrti a v roce 2002 popraven smrtící injekcí ve věznici Greensville v americkém státě Virginie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme