FBI zadržel muže, který podle vyšetřovatelů poslal synovi prezidenta dopis s bílým práškem

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zadržel muže, kterého viní ze zaslání výhružného dopisu synovi prezidenta. Donald Trump juniora obdržel obálku s bílým práškem v polovině února. Zásilku ale otevřela jeho manželka Vanessa, kterou lékaři preventivně převezli do nemocnice. Policie později uvedla, že látka nebyla nebezpečná. Podle agentury Reuters žalobce muže už obvinil.

Washington (Aktualizováno: 21:13 1. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prvorozený syn Donalda Trumpa, Donald Trump jr. | Zdroj: Reuters

Deník The Salem News na svém webu uvádí, že 24letý mladík napsal nejméně pět dopisů, které poslal také dalším politikům.

Manželka Trumpova syna je po kontaktu s neznámým práškem v nemocnici. Bílá látka přišla poštou

Číst článek

Američané jsou obezřetní vůči zásilkám s bílým práškem hlavně kvůli incidentům z roku 2001. Tehdy dorazily do redakcí novin i kanceláří členů Kongresu dopisy s bakterií antrax. Styk s látkou nepřežilo pět lidí.

Vanessa Trumpová, snacha amerického prezidenta Donalda Trumpa, otevřela v polovině února dopis adresovaný jejímu manželovi Donaldu Trumpovi mladšímu.

Následně přišla do kontaktu s neznámým bílým práškem a skončila kvůli tomu v nemocnici. Incident se stal v jejich bytě na Manhattanu. 

„Díkybohu, že Vanessa a mé děti jsou po neuvěřitelně děsivé události v pořádku a zdrávy. Je opravdu odporné, že někteří jedinci se rozhodnou vyjádřit opačný postoj takovýmto skutečně znepokojivým způsobem," napsal tehdy Donald Trump mladší na twitteru.

Donald Trump mladší je nejstarším synem amerického prezidenta, kterého má se zlínskou rodačkou Ivanou Trumpovou rozenou Zelníčkovou. Ivana Trumpová se s Trumpem rozvedla v roce 1992.

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme