FBI zadržela na Floridě Trumpova volebního exporadce Stonea. Čelí sedmi obviněním

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v pátek na Floridě zadržel Rogera Stonea, někdejšího volebního poradce nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Oznámil to podle agentury Reuters úřad zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který objasňuje ruskou roli v amerických prezidentských volbách.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Federální úřad pro vyšetřování na Floridě zadržel někdejšího volebního poradce nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa Rogera Stonea

Federální úřad pro vyšetřování na Floridě zadržel někdejšího volebního poradce nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa Rogera Stonea | Foto: Brendan McDermid | Zdroj: Reuters

Stone podle Muellerova úřadu čelí sedmi obviněním, a to z maření vyšetřování, ovlivňování svědka a z opakovaného lhaní výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb.

Trump se ohradil proti podezření FBI, že je ve službách Ruska. ‚Je to nafouknutá lež,‘ prohlásil

Číst článek

Stone v minulosti opakovaně odmítl, že by během voleb byl ve spojení s Rusy. Uznal ale, že během kampaně zacházel do krajnosti, vždy ale v mezích zákona.

Média o Stoneovi, který během voleb patřil k Trumpovým neformálním poradcům, spekulovala, že tajně spolupracoval se zakladatelem serveru WikiLeaks Julianem Assangem a že předem věděl o ukradení a zveřejnění e-mailů Johna Podesty, někdejšího volebního manažera neúspěšné demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové.

Elektronickou poštu, která patřila Podestovi a dalším činitelům Demokratické strany, zveřejnil hacker či hackerské uskupení pod názvem Guccifer 2.0. S Gucciferem 2.0 si Stone na twitteru vyměnil několik vzkazů, v nichž mu hacker nabídl, že by mu mohl být nápomocný. Tento návrh ale Trumpův důvěrník očividně nepřijal.

Americké tajné služby podle CNN předpokládají, že Guccifer 2.0 je jeden z kanálů, které Rusko k ovlivnění voleb ve Spojených státech využilo. Sama Moskva důrazně odmítá, že by do kampaně v USA jakkoli zasahovala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme