FBI identifikovala pachatele střelby v Los Angeles

Federální úřad pro vyšetřování už zná totožnost muže, který na letišti v Los Angeles zastřelil dva lidi. Tomu, že by se jednalo o teroristický útok, ale podle FBI zatím nic nenasvědčuje. Střelce americké úřady identifikovaly jako Egypťana jménem Hesham Mohamed Hadayet. Jeho totožnost se povedlo zjistit až podle digitálních otisků, protože u sebe neměl osobní doklady. Neměl ani letenku, což znovu nastolilo hypotézu, že šlo o atentát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cestující na losangeleském letišti | Foto: ČTK/AP

Hadayet, který žil ve Spojených státech deset let, zastřelil u přepážky izraelské letecké společnosti El Al dva lidi. Byl ozbrojen dvěma pistolemi a nožem. Poranil dalších pět osob, včetně pracovníka bezpečnostní služby El Al, který střelce zneškodnil.

Jak uvádí washingtonská zpravodajka Českého rozhlasu Olga Krupauerová, americké úřady tento útok zatím nadále nespojují s terorismem. Podle starosty Los Angeles Jamese Hahna jednal ozbrojenec sám. Mluvčí FBI uvedl, že dosavadní důkazy nasvědčují tomu, že šlo o čin motivovaný rasovou nenávistí, bez napojení na terorismus. Izraelská vláda ale střelbu za teroristický čin považuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

O. Krupauerová o vyšetřování útoku

Izraelský ministr zahraničí Šimon Péres zdůraznil, že izraelští bezpečnostní agenti na místě jednali rychle. Dodal, že si je jistý rychlým úspěchem izraelských a amerických bezpečnostních sil při pátrání po organizátorech útoku a jejich zadržením. Izraelský ministr dopravy Efraim Sneh prohlásil, že na losangeleském letišti šlo pravděpodobně o teroristický útok.

Téměř celé letiště v Los Angeles bylo po přestřelce znovu otevřeno. Oznámil to starosta města James Hahn. Podle něho mělo 20 letů zpoždění a důsledky uzavření letiště pocítilo asi 6 tisíc cestujících. Pro veřejnost nebyla několik hodin přístupná část terminálu, kde k útoku došlo a kde i nadále pracovali agenti Federálního úřadu pro vyšetřování.

Milan Kopp, Jitka Malá, Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme