FBI upřesňuje informace o údajném útoku

Americké bezpečnostní orgány upřesňují zprávy o plánovaném letním velkém teroristickém útoku Al Kajdy na Spojené státy. Teroristé prý už s největší pravděpodobností operují na americkém území. Americká média uvádějí, že informace, které bezpečnostní orgány získali, jsou nejvíce znepokojující od 11. září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Text na monitoru | Foto: Jan Rosenauer

Americký ministr spravedlnosti John Ascroft potvrdil černé předpovědi médií, že Al Kajda je opět připravená zaútočit na Spojené státy. Podle toho člena americké vlády mají teroristé plány hotové na 90 procent. Americké úřady ale nevědí kde, kdy a jakým způsobem by mělo k útokům dojít.

Ministr Ascroft jmenoval několik rizikových událostí, při kterých by mohli být ohroženi také turisté, včetně letních stranických sjezdů v New Yorku a Bostonu. Ředitel FBI Robert Mueler zveřejnil fotografie sedmi osob, které by mohli být zapojeny do přípravy útoku na Spojené státy. Je mezi nimi i jedna žena.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme