Šestnáct Američanek zažalovalo FBI za obtěžování a diskriminaci, žádají sedm milionů korun pro každou

Šestnáct žen podalo žalobu na americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pro podezření z diskriminace. Nynější i bývalé zaměstnankyně kriminální ústřednu obviňují, že pro ženy vytvořila nepřátelské pracovní prostředí plné nepatřičných žertů a sexuálního obtěžování.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žalobkyně žádají vedení federálního úřadu, aby situaci prošetřilo. (ilustrační foto) | Foto: Yuri Gripas | Zdroj: Reuters

Oznámil to list The New York Times. Mezi žalujícími je sedm žen, které v žalobě neuvádějí své jméno, protože v úřadu stále pracují a obávají se odvety.

Polsko po zveřejnění filmu o pedofilii v katolické církvi zvýší tresty za zneužívání dětí

Číst článek

Ženy tvrdí, že mužští instruktoři federálního úřadu je při služebním výcviku postihují a trestají v daleko větší míře než muže. Výjimkou nejsou ani nemravné návrhy a nemístné žertování.

Žalobkyně žádají vedení federálního úřadu, aby situaci prošetřilo a napravilo a vyplatilo každé z nich odškodné ve výši 300 000 dolarů (sedm milionů korun). Chtějí tak kompenzovat emoční stres, jemuž byly či stále jsou vystaveny. Úřad na žádost newyorského listu uvedl, že „se snaží vytvářet prostředí, v němž je všem zaměstnancům projevována úcta a respekt“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme