FBI varuje před počítačovým virem Code Red

Nebezpečný virus má v noci na středu zaútočit na celosvětovou internetovou síť. Code Red - v překladu Rudý kód - má na svědomí už čtvrt miliónu infikovaných systémů. Běžného uživatele se naštěstí tato hrozba prakticky netýká, protože vir je nebezpečný především pro provozovatele velkých počítačových sítí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vir, který už před dvěma týdny ochromil webové stránky Bílého domu, se má opět začít bleskově "rozmnožovat" a ochromit fungování internetové sítě. Před nebezpečím varovala americká vláda i společnost Microsoft, jejíž operační programy Windows 2000 a Windows NT jsou hlavním cílem útoku. Provozovatele velkých počítačových sítí odborníci vyzvali, aby posílili obranu svých systémů.

Podle Petra Odehnala z antivirové firmy Grisoft jsou obavy provozovatelů velkých sítí na místě. Mnohem větším nebezpečím pro běžné uživatele je však podle něj virus nazvaný Sircam. Přestože počítače napadá teprve několik dní, stihl už strhat všechny rekordy.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme