FBI zveřejnila fotky dvou podezřelých z útoků v Bostonu, žádá veřejnost o pomoc

Americká FBI zveřejnila fotografie dvou mužů podezřelých ze spáchání pondělního útoku na bostonský maraton. Zemřeli při něm tři lidé a více než 170 dalších exploze zranily. Bezpečnostní složky zároveň vyzvaly veřejnost o pomoc s identifikací obou pachatelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FBI zveřejnila fotky dvou podezřelých z útoků v Bostonu | Zdroj: Reuters

"Zapojujeme dnes veřejnost, aby nám pomohla s identifikací,“ řekl na tiskové konferenci zvláštní agent FBI Richard DesLauriers.

Oba muži podle vyšetřovatelů nesli batohy. Předpokládá se, že právě v nich měli bomby. „Muž označován jako podezřelý číslo 1 měl na sobě tmavou kšiltovku. Podezřelý číslo 2 měl bílou čepici dozadu a byl viděn, jak odložil svůj batoh na zem,“ doplnil DesLauriers.

Podle agenta se podezřelí zřejmě znali. FBI také důrazně vyzvala lidi, aby se nepokoušeli muže sami zadržet, protože mohou být nebezpeční.

Boston včera pohřbil oběti bombových útoků. Uctít památku osmiletého Martina, devětadvacetileté Krystle a třiadvacetileté Lu přiletěl do města i americký prezident Barack Obama s manželkou.

V proslovu, který pronesl, řekl, že útoky nesmí Ameriku srazit na kolena, a popsal Boston jako město s otevřenou náručí. Obrátil se i na zraněné v nemocnicích. Ti se podle něj uzdraví a budou zase běhat - a za rok se všichni sejdou na bostonském maratonu, který se opět poběží.

V souvislosti s hypotézami o možném vlivu islámského radikalismu na útoku se objevují reakce bostonských muslimů. Jeden z nich například odsoudil útočníky, kteří jsou schopni zabíjet i děti. Řekl, že osmileté dítě nemá žádnou národnost, žádné náboženství.

V důsledku explozí při bostonském maratonu zemřeli nejméně tři lidé | Foto: ČTK

Nedělní londýnský maraton bude nakonec hlídat víc policistů

Číst článek

Pavlína Nečásková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme