Poradci amerického kontrolního úřadu doporučili vakcínu Pfizer/BioNTech pro děti od 5 do 11 let

Poradci amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) doporučili použití vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech u dětí ve věku od pěti do 11 let. Přínos převažuje nad zdravotními riziky, uvedli podle světových agentur. Podle agentury AP doporučili očkování dětskými dávkami vakcín.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování proti covidu vakcínou firem Pfizer a BioNTech

Pokud FDA dávky vakcínu pro menší děti rovněž doporučí, bude další krok na americkém Středisku pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), aby vydalo finální verdikt | Foto: Frank Augstein | Zdroj: Reuters

Spojené státy se tak posunuly blíže k očkování dětí tohoto věku, poznamenala AP. FDA se podle ní doporučením poradního panelu expertů nemusí řídit a očekává se, že své vlastní rozhodnutí učiní v příštích několika dnech. Podle agentury Reuters se doporučením poradců nicméně obvykle inspiruje.

Průzkum: s očkováním dětí od pěti do jedenácti let proti covidu-19 souhlasí polovina Čechů

Číst článek

Pokud FDA dávky vakcínu pro menší děti rovněž doporučí, bude další krok na americkém Středisku pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), aby vydalo finální verdikt a upřesnilo například to, pro jaké věkové skupiny by byly tyto dávky určeny.

Poradní panel FDA podle AP hlasoval jednohlasně, jeden člen se hlasování zdržel. Přínos vakcíny proti covidu-19 v této věkové skupině podle něj převažuje nad možnými riziky.

Ačkoli je u dětí hrozba těžšího průběhu covidu-19 nižší než u starších lidí, těžší průběh onemocnění se nevyhýbá ani dětem ve věku pět až 11 let. Země podle AP eviduje 8300 hospitalizací dětí s touto chorobou a téměř 100 úmrtí.

Dětská dávka tvoří jednu třetinu množství vakcíny, která je doporučená pro osoby starší 12 let. Podle společností Pfizer a BioNTech vykazuje jejich vakcína u dětí ve věku pět až 11 let účinnost 90,7 procenta, poznamenal Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme