Federální agenti prohledali dům lékaře zpěváka Jacksona

Američtí federální vyšetřovatelé prohledali dům lékaře zpěváka Michaela Jacksona v nevadském Las Vegas. O možném obvinění doktora Conrada Murrayho ze smrti popové hvězdy spekulují stále intenzivněji americká média. Policie ho ale stále označuje za svědka a říká, že pro ni není podezřelý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Injekční stříkačka | Foto: Jan Rosenauer

"Agenti budou hledat určité dokumenty a různé věci," popisoval neurčitě prohlídku domy lékaře Murrayho Michael Flanigan, zástupce Federálního úřadu, který má na starosti dodržování zákonů na předepisování léků a potlačování drog. Úřad totiž vydává lékařům příslušné licence a případ spadá i do jeho kompetence.

V posledních dnech se ve sdělovacích prostředcích objevila informace, že Michael Jackson dostal večer před smrtí nitrožilně silné anestetikum Propofol, které rychle působí a rychle odezní.

Vyšetřovatelé podle agentury AP nyní hodnotí, jestli právě Propofol mohl způsobit zpěvákovu smrt a jaká by v tom případě byla odpovědnost jeho lékaře Conrada Murrayho, který zatím zůstává na svobodě.

Murray dosud nebyl z ničeho obviněný a policie o něm mluví jako o svědkovi a ne podezřelé osobě. Před několika dny nicméně prohledala jeho ordinaci a sklad v Texasu. I proto hlavně bulvární média nepřestávají spekulovat o jeho možné vině.

Anestetikum zajímá vyšetřovatele

Zhruba před dvěma týdny mluvčí izraelské farmaceutické firmy Teva potvrdila, že se Američané zajímají o silné anestetikum Diprivan neboli Propofol. Teva navíc nedávno stáhla dobrovolně z amerického trhu dvě šarže tohoto generického přípravku, protože jeho podávání způsobilo v několika státech desítkám pacientů bolesti a horečky. Spojitost mezi tímto problémem a Jacksonovou smrtí však dosud nikdo oficiálně nepotvrdil.

Přečtěte si také:
Smrt Michaela Jacksona mohla způsobit injekce s anestetikem
Američané prošetřují, jestli Michaela Jacksona nezabil izraelský lék
Lidé se rozloučili s Michaelem Jacksonem
Svět se rozloučí s Michaelem Jacksonem
Jacksonovi fanoušci si mohou začít vyzvedávat lístky na pietní obřad
O lístky na pohřeb Michaela Jacksona zažádalo přes milion a půl lidí

Vít Pohanka, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme