Většina zastupitelů z Fekišovců, které proslavilo video s panovačnou starostkou, rezignovala

Čtyři z pěti zastupitelů slovenské obce Fekišovce, která se proslavila díky videozáznamu s panovačným chováním starostky Miroslavy Fedorové na zasedání zastupitelstva, rezignovali na své funkce. Oznámili to v prohlášení, které zveřejnil portál televize Markíza.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Paní starostka s námi o vzniklé situaci nekomunikovala. Výrazně se zvýšilo napětí v obci. Pro uklidnění situace a s ohledem na další fungování obce jsme se rozhodli uvolnit své posty,“ přečetla společné prohlášení jedna ze zastupitelek, která rovněž složila mandát.

‚Postavte se a zpívejte hymnu.‘ Schůze zastupitelstva slovenské obce Fekišovce se stala hitem internetu

Číst článek

Podle sestřihu videozáznamu z ustavujícího zasedání zastupitelstva malé vesnice na východním Slovensku po loňských komunálních volbách Fedorová pětici zvolených zástupců peskovala jako nezvedené žáky.

Zastupitelé například museli zpívat slovenskou hymnu. Po první sloce vyšlo najevo, že na druhou už si nevzpomínají, za což je starostka pokárala, i když text sama popletla. Kritice starostky čelili zastupitelé i při skládání slibu či za to, že dopředu nepotvrdili účast na zasedání.

Průběh zmiňované schůze zastupitelstva prověří prokuratura. Podle médií starostka například nedala hlasovat o programu zasedání, ztratila tedy právo ho dále vést. Nevládní organizace Transparency International Slovensko zase upozornila, že starosta není nadřazen ostatním členům zastupitelstva.

Samotná nahrávka ze zastupitelstva se stala hitem internetu, vidělo ji na 1,5 milionu lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme