Fico měl zřejmě ucpanou cévu, v nemocnici zůstane přes noc

Slovenský premiér Rober Fico měl podle listu Denník N ucpanou cévu. V nemocnici zůstane přes noc na pozorování. Fico kvůli zdravotním obtížím na poslední chvíli zrušil návštěvu Prahy, během které se měl setkat s českým premiérem i prezidentem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský premiér Robert Fico za Smer | Zdroj: Reuters

Slovenský premiér podstoupil podle Denníku N vyšetření v Národním ústavu srdečních a cévních nemocí v Bratislavě. Lékaři následně zjistili, že bolesti na hrudi způsobila Robertu Ficovi ucpaná céva.

Už v úterý se Fico omluvil kvůli zdravotním komplikacím ze soudního jednání, kam měl dorazit jako svědek v kauze pomluvy jednoho z jeho bývalých ministrů.

Včera se sice zúčastnil zasedání vlády a představení programového prohlášení nového koaličního kabinetu, měl ale jen krátký projev.

Předseda sociálnědemokratické strany Smer Robert Fico se stal v březnu potřetí předsedou vlády. V rámci česko-slovenských vztahů je běžné, že první zahraniční cesta slovenského premiéra míří právě do Česka a naopak.

Ficova cesta do České republiky v roli staronového slovenského premiéra se tak odkládá na pozdější termín.

Robert Fico | Foto: Český rozhlas

Petr Vavrouška, Anna Kottová, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme