Fico neuspěl se žalobou kvůli své karikatuře

Bývalý slovenský premiér Robert Fico nedostane vysoké odškodné kvůli novinové karikatuře. Rozhodl o tom bratislavský soud. Jak obžaloba, tak obhajoba považovaly případ za soudní precedens. Fico byl na obrázku znázorněn jako pacient u lékaře, kterému chybí páteř.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Summit eurozóny v Bruselu. Slovenský premiér Robert Fico | Foto: Evropská komise

Autorem kresby, která loni vyšla v deníku SME, byl známý kreslíř Martin Šútovec. K obrázku ho inspiroval premiér Fico, který svého času rušil opakovaně program kvůli bolestem krční páteře.

Šútovec nakreslil Fica jak sedí u doktora. Lékař prohlíží rentgenový snímek a říká: „Myslel jsem si to, ta vaše bolest páteře nemá příčinu. Na rentgenu totiž žádná páteř vidět není.“

Narážka na premiéra coby bezpáteřního člověka měla Šútovcovi přijít hodně draho. Fico žaloval deník SME o 33 tisíc eur. Prý si utahuje z jeho bolesti.

Podle obhajoby byl případ jen dalším útokem na média, se kterými měl Robert Fico po celou dobu své vlády vyhrocené vztahy.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme