Fidel Castro podle CIA trpí Parkinsonovou chorobou

Američané soudí, že kubánský komunistický vůdce Fidel Castro je vážně nemocný. Podle CIA má pokročilé stádium Parkinsonovy nemoci. Ústřední zpravodajská služba to odvodila z analýzy jeho veřejných vystoupení Ve Spojených státech už dříve několikrát kolovaly zprávy o chatrném zdraví kubánského prezidenta nebo dokonce o jeho smrti. 79letý Castro se ale vždy objevil na veřejnosti zdravý a pronášel mnohahodinové projevy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fidel Castro na vozíku | Zdroj: ČTK

Americká Ústřední zpravodajská služba došla k závěru, že Fidel Castro trpí Parkinsonovou nemocí, jeho stav se zhoršuje a má problémy plnit povinnosti vyplývající z jeho úřadu. Degenerativní onemocnění centrální nervové soustavy ho neohrožuje na životě, ale vyvolává spekulace, jak dlouho ještě může svou funkci vykonávat, než ji předá podle plánu svému o pět let mladšímu bratrovi Raulovi.

Zpravodajská CNN z Kuby ale upozornila, že zdraví Fidela Castra je věcí státního tajemství a ověřit zprávy CIA je prakticky nemožné, protože o jeho stavu vědí jen nejbližší spolupracovníci.

Zprávu CIA vzal Washington na vědomí, ale zatím vyčkává, co se na ostrově stane.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme