Filipíňané v odvetě za teroristický útok zaútočili na mešity

Středeční teroristický útok na jihu Filipín si vyžádal 16 obětí na lidských životech, 37lidí bylo zraněno. K atentátu v přístavu u města Davao na ostrově Mindanao se zatím nikdo nepřihlásil. Policie ale dává vinu některé ze čtyř islámských radikálních skupin bojujících na jihu země proti vládním jednotkám. Na atentát reagovalo několik mužů, kteří zaútočili na mešity v Davao.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filipínská vlajka | Foto: CIA

V časných ranních hodinách asi pět mužů hodilo z jedoucího auta granáty do tří mešit a zahájili na ně střelbu z automatických zbraní. Při tomto útoku označovaném za odvetu nebyl nikdo zraněn a malé jsou i způsobené hmotné škody. Situace v převážně katolickém Davao je ale velmi napjatá a policie se snaží najít pachatele teroristického činu z přístaviště na předměstí Davao, už druhého, ke kterému došlo v tomto největším městě na ostrově Mindanao došlo za jediný měsíc.

Manila z nich viní islámskou frontu osvobození mórů, která spolu se skupinou Abú Sajáfa bojuje za vytvoření muslimského státu a je napojená na Al Kájdu Usámy bin Ládina. Bombové atentáty v souvislosti s válkou v Iráku filipínská vláda očekávala, a proto už v únoru provedla proti islámské frontě velkou ofenzívu.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme