Filipínský prezident se ukrývá před demonstranty

Sesazený filipínský prezident Joseph Estrada byl přepraven mimo Manilu kvůli násilným demonstracím jeho stoupenců. Jak oznámila filipínská televizní stanice ABS-CBN, dva vrtulníky přepravily bývalého filipínského prezidenta a jeho syna Josého Ejercita, který se má stejně jako jeho otec zodpovídat z rozsáhlé korupce, do vojenského tábora v provincii Laguna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle poslední zprávy agentury Reuters se demonstranti protlačili k prezidentskému paláci a někteří z nich se snaží otevřít jeho brány. V ulicích jsou podle svědků dva tanky a prapor vojáků. Tisíce Estradových příznivců, převážně z řad filipínské chudiny, demonstrují v Manile od středy, kdy byl Estrada zatčen a obviněn z korupce a obohacování na úkor státu, za což může dostat i trest smrti. Dosud největší demonstrace Estradových stoupenců se konala v pátek a zúčastnilo se jí na 100.000 lidí. V posledních 24 hodinách ale protestní akce za propuštění bývalého prezidenta ještě zesílily.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme