Filipínský prezident se ukrývá před demonstranty

Sesazený filipínský prezident Joseph Estrada byl přepraven mimo Manilu kvůli násilným demonstracím jeho stoupenců. Jak oznámila filipínská televizní stanice ABS-CBN, dva vrtulníky přepravily bývalého filipínského prezidenta a jeho syna Josého Ejercita, který se má stejně jako jeho otec zodpovídat z rozsáhlé korupce, do vojenského tábora v provincii Laguna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle poslední zprávy agentury Reuters se demonstranti protlačili k prezidentskému paláci a někteří z nich se snaží otevřít jeho brány. V ulicích jsou podle svědků dva tanky a prapor vojáků. Tisíce Estradových příznivců, převážně z řad filipínské chudiny, demonstrují v Manile od středy, kdy byl Estrada zatčen a obviněn z korupce a obohacování na úkor státu, za což může dostat i trest smrti. Dosud největší demonstrace Estradových stoupenců se konala v pátek a zúčastnilo se jí na 100.000 lidí. V posledních 24 hodinách ale protestní akce za propuštění bývalého prezidenta ještě zesílily.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme