Filipíny drží smutek za zmařené životy turistů

Filipíny drží státní smutek za zabité hongkongské turisty. Jedenáctihodinové drama, ke kterému došlo v pondělí nedaleko historického centra filipínské metropole, nepřežilo devět obyvatel Hongkongu. O život přišel i sám únosce. Vláda i média bývalé britské kolonie v této souvislosti obviňují filipínské policisty z neprofesionálního zásahu a žádají jeho důkladné vyšetření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbuzní obětí únosu autobusu ve filipínské Manile | Zdroj: ČTK

Státní smutek vyhlásil prezident Aquino, který teprve nedávno nastoupil do úřadu filipínské hlavy státu. Z Manily zpět do Hongkongu mají mezitím být letecky přepraveny ostatky zabitých turistů.

V samotné bývalé britské kolonii přitom roste hněv obyvatel kvůli zmařeným lidským životům a Manila se kvůli tomu obává, aby se neobrátil proti Filipínkám, kterých v Hongkongu pracuje téměř 150.000. Na internetu proto geometrickou řadou přibývají omluvy Filipínců pozůstalým po obětech pondělního masakru.

Hongkongská média dávají jednoznačnou vinu filipínským zásahovým jednotkám. Navíc se ptají, jak je možné, že únosce, bývalý policista Rolando Mendoza, byl v 80. letech vyhlášen jedním z deseti nejlepších strážců zákona v zemi, ovšem nakonec byl kvůli údajné kriminální činnosti propuštěn.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme