Filipíny mají novou hlavu státu

Bývalý filipínský prezident Joseph Estrada, který dnes rezignoval, opustil s rodinou manilský prezidentský palác. Podle jeho spolupracovníků se uchýlil do své soukromé rezidence v luxusní čtvrti Greenhills na jihu Manily.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velvyslanec České republiky v Manile Stanislav Slavický nám potvrdil, že Filipíny tak mají odedneška nového prezidenta, či lépe řečeno prezidentku. Je jí Gloria Macapagalová-Arroyová, dosavadní viceprezidentka, která se před několika měsíci po vypuknutí korupčního skandálu Estrady postavila do čela opozice. Dovedla statisícové masy Filipínců toužící po spravedlnosti a morálce v politice k vytouženému cíli. Pod tlakem permanentní třídenní miliónové demonstrace prezident Estrada dnes opuštěn vládou i nejbližšími přáteli rezignoval. Klíčová pro jeho rozhodnutí ovšem byla včerejší ztráta podpory armády a policie. Zatím se nepotvrzují spekulace, že by se chystal odcestovat do zahraničí. Jeho mluvčí tvrdí, že nechce opustit milovanou zemi.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme