Zaplavené ulice, poničené domy. Počet obětí bouře na Filipínách vzrostl na 68

Nejméně 68 obětí si vyžádala bouře, která o víkendu způsobila na Filipínách sesuvy půdy a záplavy. Vyplývá to z nové bilance, kterou v pondělí zveřejnily úřady. Bilance může ještě stoupat, protože do řady postižených oblastí se dosud nedostali záchranáři.

Manila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaplavená ulice ve filipínském Daetu v provincii Camarines Norte | Foto: Robert Balidoy | Zdroj: Reuters

Bouře se přehnala v sobotu přes východní část ostrova Visayas a oblasti Bicol, která tvoří jihovýchodní cíp hlavního filipínského ostrova Luzon.

Vítr provázející bouři nebyl dost silný na to, aby spadala do kategorie tajfunu, ale přinesla s sebou silný déšť, který způsobil povodně a na mnoha místech také sesuvy podmáčené půdy.

Právě to, že bouře nedostala označení tajfun, se podle místních úřadů mohlo paradoxně podepsat na vysokém počtu obětí – lidé nechtěli přerušovat svátky a evakuovat se kvůli obyčejné bouři, když nebylo vydáno varování před tajfunem.

Filipíny každý rok zasáhnou zhruba dvě desítky tajfunů, které si vyžádají stovky obětí. Zatím nejsmrtelnější byl v listopadu 2013 tajfun Haiyan, který si vyžádal více než 7350 mrtvých nebo pohřešovaných.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme