Filipíny volají kvůli záplavám o pomoc

Filipíny žádají mezinárodní společenství o pomoc při likvidací následků řádění tropické bouře Ketsana. Při nejhorších deštích za posledních 40 let zahynulo nejméně 73 lidí, dalších 23 se pohřešuje. Statitisíce obyvatel se ocitly bez střechy nad hlavou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejhůře je zasažena metropole Manila a její okolí, kde jen během soboty spadlo více než 40 cm srážek, tedy dvakrát více, než v New Orleans v r. 2005 při řádění hurikánu Katrina.

Celkem 330 tisíc Filipínců přišlo o střechu nad hlavou a mnozí z nich stále čekají, až budou přepraveni do bezpečí. Výjimkou ale nejsou obrázky, jak se muži a ženy brodí valící se vodou dosahující jim až po ramena a nad hlavou drží své děti.

Prezidentka Arroyová vyzývá obyvatele ke klidu, tisíce postižených však obviňují vládu z toho, že nedokázala zajistit včasnou pomoc. Na Filipíny už míří humanitární pomoc ze zahraničí, zejména ze Spojených států a od organizací OSN.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme