Fillon má další problém. Prezidentský kandidát se obohatil parlamentními penězi, tvrdí server

Prezidentský kandidát francouzských republikánů François Fillon čelí dalšímu podezření ze zneužívání státních peněz. Podle zpravodajského portálu Mediapart se obohacoval na úkor parlamentu. Fillon si údajně nechal vypsat šeky na nevyužité peníze na měsíční platby svým asistentům, které měly podle pravidel zůstat na účtu parlamentu. Podle webu se podobně chovali další pravicoví zákonodárci a někteří z nich čelí trestnímu stíhání. Fillonův štáb se k tomu odmítl vyjádřit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

François Fillon a jeho manželka | Zdroj: Reuters

Francouzská prokuratura už Fillona předběžně vyšetřuje kvůli údajnému neoprávněnému vyplácení mzdy manželce.

Penelope Fillonová byla zaměstnaná jako poslanecká asistentka svého manžela, ale podle týdeníku Le Canard neodváděla žádnou práci. Přesto získala v přepočtu asi 25 milionů korun. Fillon tvrdí, že jeho manželka pracovala. Výši vyplacené částky ale nezpochybnil.

Fillon byl považovaný za favorita jarních prezidentských voleb. Kvůli finančním skandálům ale jeho popularita v nedávných průzkumech klesla.

Předstihl by ho bývalý ministr hospodářství v socialistické vládě, který kandiduje samostatně, Emmanuel Macron. V prvním kole by podle průzkumů zvítězila šéfka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme