Fillon vyplatil manželce za práci asistentky skoro milion eur, vstupní kartu do parlamentu ale neměla

Francouzská policie pátrala v Národním shromáždění v Paříži po dokumentech, které by potvrzovaly, že žena poslance a bývalého premiéra Françoise Fillona pracovala jako asistentka v parlamentu. Kandidát na prezidenta Fillon čelí podezření z fiktivního zaměstnávání své ženy Penelope, která si podle informací listu Le Monde přišla během pěti let na 900 tisíc eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

François Fillon s manželkou Penelope | Zdroj: Reuters

Vyšetřovatelé potvrdili, že Penelope Fillonová neměla žádný doklad, který by ji opravňoval ke vstupu do budovy Národního shromáždění, a rovněž nepoužívala služební email, jak je u asistentů zákonodárců obvyklé.

Výslech Fillona podezření z fiktivního zaměstnávání jeho manželky nevyvrátil. Prezidentský kandidát však stále mluví o kampani proti své osobě.

„Je připravený s radostí očistit své jméno i jméno jeho ženy po všech těch nechutných obviněných v médiích,“ prohlásil Fillonův právník.

Asistovaly mu prý i děti

Ve středu policie plánuje vyslechnout osoby, které měly s Penelope Fillonovou spolupracovat.

Podle časopisu Le Canard enchaîné Fillon také vyplatil v přepočtu víc než dva miliony korun dvěma ze svých dětí. Ačkoli v té době studovaly, dělaly mu prý asistenty.

Jan Šmíd, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme