Film Umučení Krista dojímá polské diváky

Nejnovější film amerického herce a režiséra Mela Gibsona Umučení Krista už vstoupil na plátna evropských kin. Od pátku mají možnost jej shlédnout diváci v Řecku a v Polsku. Do jednoho z varšavských multikin zašel náš tamní zpravodaj Pavel Novák, aby zaznamenal první reakce diváků na film o posledních hodinách Ježíše Krista a o jeho ukřižování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z filmu Umučení Krista | Foto: Bontonfilm

Film Umučení Krista je jistě velmi podmanivým dílem. Našli se sice i tací, kteří cestou z kina ještě dojídali popcorn, ale většina diváků z kinosálu vycházela zamyšlená. Někteří jen ztěží skrývali pláč.

"Těžko se nám o tom filmu bezprostředně po jeho shlédnutí mluví. Udělal na nás velký dojem," řekla mi paní Janina - učitelka polštiny z varšavského gymnázia, která do kina přivedla celou maturitní třídu. Proč je podle ní tento film dobré vidět? "Protože odpovídá na jednu základní otázku. Buď se člověk postaví na tu, anebo na druhou stranu. Nic mezi neexistuje."

A co další diváci?

"Film mnou hluboce otřásl. Musím teď o mnoha věcech popřemýšlet. Těžko hledám slova. Ten film mne opravdu velmi rozrušil."

"Je to moc dobrý film. Velice věrně ukazuje to, co je psáno v Novém Zákoně. Měl by jej vidět každý. Myslí si paní Halina. Sama na něj pošle svého 16 letého syna. Také panu Romanovi se film líbil. I když násilí v něm podle něj bylo možná moc."

Je to velmi dobrý film. Bylo tam snad až příliš mnoho tvrdých scén, ale film nám ukázal, jak to tehdy možná vypadalo. Nikdo přece neví, jaké to tenkrát bylo."

Není vyloučeno, že film Umučení Krista bude v Polsku letošním kasovním trhákem. Bude se promítat v 85 kinech najednou. Jen ve Varšavě si na něj diváci mohou zajít do 13 biografů.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme