Filmový svět přišel o výraznou osobnost - zemřel režisér Sydney Pollack

Ve věku 73 let podlehl americký režisér a herec Sydney Pollack rakovině. V roce 1986 získal dva Oscary za film Vzpomínky na Afriku, v němž hráli Robert Redford a Meryl Streepová. Natočil řadu dalších úspěšných filmů, jako je thriller Tři dny kondora, drama Koně se také střílejí, komedii Tootsie či romantický snímek Takoví jsme byli. Často se objevoval i jako herec ve filmech svých kolegů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér Sydney Pollack. | Zdroj: ČTK

Naposledy režíroval Sydney Pollack v roce 2005 thriller Tlumočnice. Více o tomto filmu a osobnosti Sydneyho Pollacka Radiožurnálu prozradil filmový kritik Tomáš Baldýnský:

"Tlumočnice je sice jeho poslední práce, ale tím úloha Sydneyho Pollacka pro americkou kinematografii nekončí. On si našel takový režijní styl, který hodně akcentoval herectví, byl výborný vypravěč příběhů. Toto všechno v té Tlumočnici také je. Ale na druhou stranu - ne, že by to jeho režírování nějak sláblo, i když samozřejmě on ji točil když už mu bylo skoro sedmdesát let - ta kinematografie už se vydala jiným směrem a ty formy jsou vlastně vyprávěny jinak."

Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme