Filosof Pelikán převezme v USA významné ocenění

Ve Spojených státech se dočká vysokého ocenění filosof českého původu Jaroslav Pelikán. Kongresová knihovna udělí 81letému Pelikánovi prestižní cenu Johna Klugeho, udělovanou vzdělancům v humanitních a sociálních vědách. Jaroslav Pelikán se ve Spojených státech propracoval mezi filosofickou elitu zejména díly o Martinu Lutherovi a době reformace.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozkvetlý Washington

rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

Jaroslav Pelikán, který se v roce 1923 narodil českým rodičům v Ohiu, se o ocenění spojené s milionovou odměnou podělí se svým kolegou, francouzským filosofem Paulem Ricoeurem, který po letech strávených ve Spojených státech žije v Paříži.

Jaroslav Pelikán patří na Yalské universitě mezi nejváženější profesory, Američané si cení jeho filosoficko-teologických prací týkajících se reformace a protestantismu.

Klugeho cenu převezme 8. prosince ve Washingtonu. Jejím prvním držitelem byl polský filosof Leszek Kolakowski.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme