Financial Times: Němci kritizují britskou imigrační politiku a snahu omezit volný pohyb osob

Británii hrozí kvůli její protiimigrační politice izolace uvnitř Evropské unie. Napsal to dnes v hlavním článku vlivný deník Financial Times. Hlavním kritikem Londýna je podle listu Německo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier | Foto: Reuters

„Německo z volného pohybu osob úžasně profitovalo, stejně jako další země. Kdokoli, kdo tuhle věc zpochybňuje, poškozuje Evropu a poškozuje Německo,“ nechal se slyšet šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier.

Podle Financial Times to je velká rána pro britského premiéra Davida Camerona, protože londýnská vláda považovala Německo v této věci za svého spojence.

Velká Británie chce razantně snížit počet přistěhovalců mířících do země včetně občanů Evrpské unie. Zpřísňuje podmínky čerpání sociálních dávek a ráda by změnila stávající systém volného pohybu osob.

Jenže podle Financial Times kvůli tomu britské vládě hrozí izolace. Ani Francie či Nizozemsko, jimž se také takzvaná „sociální turistika“ nelíbí, na volném pohybu osob nejspíš nic měnit nechtějí.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme