Finanční sbírky v Německu zůstávají při letošních povodních za očekáváním

Rozvodněné hladiny řek na severu Německa pomalu opadají a začíná se s obnovou poničených oblastí. Benefiční zápasy na pomoc postiženým odehrají německé velkokluby Bayern Mnichov i Borussia Dortmund. Pod titulem Společně proti záplavám uspořádala charitativní galavačer televize MDR. K telefonům usedly známé tváře, jako například krasobruslařka Katarina Wittová. Přesto finanční sbírky výrazně zaostávají za těmi z povodní před jedenácti lety.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na zatopené město Pasov v Německu

Pohled na zatopené město Pasov v Německu | Zdroj: Reuters

Otevřete své peněženky, lidé to potřebují, vzkázal Němcům prezident Gauck. V roce 2002 se sešlo na kontech charitativních organizací 350 milionů eur. Tentokrát je ochota poslat peníze výrazně nižší.

„Tehdy došlo k záplavám v srpnu, v okurkové sezoně. Tentokrát, bohužel pro postižené, tomu konkurují i další události,“ říká Burghart Wicke, který sbírkovou činnost koordinuje.

Podle některých lidé navíc získali pocit, že za vybrané peníze se tehdy opravily radnice. Proto postiženým letos raději pomáhají osobně.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme