Finanční skandál na Slovensku

Slovenskem otřásá finanční skandál. Po společnosti BMG Horizont oznámily další dva nebankovní subjekty - AGV Košice a jeden z nejznámějších - BDV Drukos-výnos, že nebudou od dnešního dne přijímat ani vyplácet vklady. Opozice žádá okamžité svolání parlamentu. Paniky se obávají i někteří vládní politici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průmysl | Foto: Jan Rosenauer
Přehrát

00:00 / 00:00

Renata Havranová o finančním skandálu

Oba subjekty shodně tvrdí, že musely toto rozhodnutí učinit po pádu BMG Horizont v zájmu ochrany investic. Lidé prý začali hromadně vybírat vklady, což výše volných finačních prostředků neumožňovala. Drukos a AGV vybrali od střadatelů zhruba 8 miliard korun. Obě finanční společnosti, které slibovaly vysoké výnosy, sice ubezpečily klienty, že o peníze nepřijdou, ale ekonomové o tom vážně pochybují. Vicepremiér pro ekonomiku Ivan Mikloš už prohlásil, že stát občanům ztrátu neuhradí s tím, že šlo o společnosti, u nichž kabinet opakovaně upozorňoval na riziko vkladů.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme